Obsah: A odpusť nám naše viny

Historický thriller o církevních intrikách se odehrává ve 13. století ve Francii a Itálii. Tento nevšední příběh líčí vyšetřování podivných událostí, které se staly v malé, téměř zapomenuté církevní diecézi, v hraniční oblasi mezi Francií a Itálií. Zločin, jehož strůjci byli Aristotelovi přívrženci v lůně církve, odhalí nezávisle na sobě dva muži. Místní vikář a mladý, ctižádostivý kněž, který do diecéze přichází, aby se ujal správy odlehlé farnosti uprostřed močálů, o níž okolní svět už přes třicet let nemá žádné zprávy. Co se stalo s tamními farníky? Postupné zvyšování napětí a odkrývání složitých církevních intrik , nabízí srovnání tohoto výborně napsaného příběhu s románem Jméno růže od Umberta Eca.
Vytvořil: Tessazlesa1
Upravil: janajau, mijagi