Obsah: Svět podle Snoopyho

Svět podle Snoopyho je prvním českým výborem z komiksových stripů, které Charles Schulz denně kreslil pro americké noviny v letech 1970–1990. Lze bez velké nadsázky konstatovat, že Peanuts, tedy Snoopy a jeho přátelé, jsou největším komiksovým stripem 20. století: všechno, co je na tomto žánru zajímavé, má svůj původ právě tady. Jinak řečeno, všechny moderní komiksové stripy od Garfielda přes Calvina a Hobbese či Mafaldu po takový Red Meat se u Snoopyho zcela zásadně inspirovaly.
Bylo by omylem si myslet, že je Svět podle Snoopyho určen dětem – ale bylo by také omylem myslet si, že dětem určen není. Je to prosté: Snoopy potěší čtenáře všeho věku. Díky bravurnímu jazyku, laskavému i břitkému vidění světa, pronikavému humoru a geniálně jednoduchému výtvarnému pojetí se s dětskými postavami, které v knize řeší své existenciální krize a životní problémy, ztotožníme všichni, ať už je nám deset či osmdesát.
Vytvořil: Melori
Zdroj: Nakladatelství CooBoo - Albatros Media