Obsah: Abarat

První kniha série Abarat.

Kdysi dávno před světem,
ve kterém kde je kdy,
započala se neuvěřitelná
fantastická cesta...

Začala v tom nejnudnějším místě na světě - v Kuřátkově v Minnesotě. Tam žila Candy Quackenbushová a její srdce toužilo vědět, co ji v budoucnosti čeká. Odpověď na její otázku měla ovšem nečekanou podobu. Z neznáma se přihnala vlna a Candy spolu s mužem jménem John Neplecha (jehož bratři žijí na parozích na jeho hlavě) skočila do zpěněných vod a nechala se odnést pryč. Kam? Do Abaratu, obrovského souostroví, kde každý ostrov představuje jinou hodinu dne, počínaje Velkou hlavou, která se tyčí nad tajuplnou hladinou v Osm večer, přes sluncem ozářené divy Třetí odpolední, kde se prohánějí draci, až po temné hrůzy Corgossia, Půlnočního ostrova, kde vládne sám Vládce půlnoci, Christopher Carrion. Candy cestuje z jednoho úžasného místa na druhé, nachází nové přátele a střetává se s nebezpečnými tvory - mechanickými brouky a gigantickými můrami, zázračnými kočkami a bytostmi stvořenými z bahna, krvelačným čarodějem a jeho vyděšeným otrokem~ a postupně si něco uvědomuje. Už tu jednou byla. Candy má v tomto zvláštním světě svůj úkol - přišla sem, aby pomohla zachránit Abarat před temnými silami, které se probouzejí v jeho srdci. Před silami staršími než sám čas a děsivějšími než cokoli, co kdy potkala. Ví, že je podivnou hrdinkou. Ale tohle je také podivný svět. A v Abaratu je možné úplně všechno.
Zdroj: Anotace z knihy Abarat
Dnes je 29.03.2024