Obsah: Útěk

Soubor osmi nových povídek známé kanadské autorky, která na minimální ploše dokonale vyjádří právě se odehrávající okamžik, který projde často nepovšimnut, byť se jedná často o osudovou chvíli, která rozhodne o dalším životě hrdinů.
Mladá hrdinka v titulní povídce je naproto ochromena při představě, že by měla opustit svého panovačného manžela, který jí ubližuje svým přezíravým chováním i tyranskými způsoby. Přestože nakonec sebere odvahu a odjíždí, nedokáže své rozhodnutí o opuštění muže dotáhnout do konce. Další hrdinkou je pak dospívající dívka, která je náhle zasažena nečekanou láskou i její silou. Ani další hrdinky v ostatních povídkách nezůstávají ušetřeny silných citových hnutí.
Tak jako v předchozích dvou knihách, i v nové sbírce nepřestává Munroová uchvacovat schopností citlivě vylíčit složitý vnitřní svět svých hrdinek a jejich příběhy, jež svou živostí tolik připomínají naše vlastní osudy.

Povídky:
- Útěk (Runaway)