Obsah: Ďáblovy housle

Slavná španělská houslistka Ane Larrazábalová je zavražděna, když dohrála Paganiniho Capriccio č. 24, které je považováno za nejobtížnější skladbu pro housle. Na těle je její vlastní krví napsáno iblis, což v arabštině znamená ďábel. Zmizely i drahocenné housle. Vyšetřování se ujímá inspektor Raúl Perdomo; sleduje teroristickou stopu, poznává svět mistrů houslařů, slavných houslistů a umělecký svět plný intrik.
     Brzy se dozvídáme, že zmizelé stradivárky pocházely z pozůstalosti Paganiniho - a o něm se tvrdilo, že jeho virtuozitu i slávu ovlivnilo spojení s ďáblem. Paganini byl uctíván, obdivován, ale i nenáviděn. Zemřel bez zpovědi a jeho rodina musela dlouho čekat, než ho směla pohřbít v posvěcené půdě. Housle střídaly majitele, ale každému zjevně přinesly jen neštěstí: slavná Jacqueline du Préová zahynula, stejně jako Anin dědeček, a mnozí z nich údajně cítili negativní energii.
     Sám detektiv Perdomo je nepřítelem všeho paranormálního, a přece se i kolem něho začínají dít nevysvětlitelné věci...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize