Obsah: Zámek Pemberley

"Je všeobecně uznávanou pravdou, že každý ženatý a zámožný muž musí nutně toužit po synovi a dědici…"
Těmito slovy uvádí Emma Tennantová pokračování novely Jane Austenové Pýcha a předsudek, kterou její autorka měla ze svých knih nejraději - stejně jako Elizabeth Bennetová byla její nejmilejší hrdinkou.
Pemberley je nádherné derbyshirské sídlo pana Darcyho, a je to právě zde, kde on a jeho choť Elizabeth hostí o Vánocích své příbuzné - Bennetovy, Bingleyovy a lady Catherine de Bourghovou.
Elizabeth a Darcy jsou již rok svoji, ale Elizabeth stále necítí žádné příznaky, že by dědic Pemberley byl na cestě. Darcyho pýcha a Líziny předsudky znovu ožívají, tentokrát žárlivými řečmi Caroliny Bingleyové.
Vytvořil: Nikitka
Dnes je 19.04.2024