Obsah: Milenci ´88

Příběh se odehrává na pozadí čs. Reálií konce 80. let minulého století. Hlavním mužským hrdinou je Jindřich Polák, absolvent gymnázia, který se dostal na vysokou školu a nastupuje jako pomocný dělník do menzy. Je čerstvě zamilovaný a jeho představa o budoucím životě je nepříliš komplikovaná: chce se oženit se svou dívkou Álou, pracovat, samozřejmě příležitostně melouchařit, vydělat dost peněz a zajistit tak blahobyt pro sebe i rodinu, po jejímž založení nesmírně touží. Jeho partnerkou a hlavní ženskou hrdinkou je Alena Marešová, studentka 1. ročníku Fakulty mezinárodního obchodu VŠE, která od svých sedmnácti let pracuje pro Státní bezpečnost. V roce 1988 dostává už jako agent československé rozvědky jasný úkol: proniknout do domácnosti Vladimíra Poláka jako přítelkyně jeho syna a sledovat tohoto muže, který je podezřelý ze spolupráce s americkou tajnou službou. Začíná příběh dvou lidí, kteří žijí vedle sebe, jedí u jednoho stolu a spí spolu v jedné posteli. Ona o něm ví všechno, on o ní vůbec nic...
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Milenci ´88