Obsah: Limonádový Joe - Zabijácká suita

Kdo by neznal Joea, hrdinného zastánce práva, spravedlnosti a propagátora limonády. Limonádový hrdina beze sporu patří k nejoblíbenějším postavám české literatury a řadí se tak do dobré společnosti Švejka či Saturnina. Nejznámější je určitě z úspěšného filmu Oldřicha Lipského, který se stále vrací na plátna kin a stále častěji i na televizní obrazovky. Čtenáři ho znají z jeho literární verze, která má za sebou již řadu vydání. Brdečkova hrdinu si oblíbili i divadelní dramaturgové a tak se Joe vrací stále znovu a znovu na scény českých divadel. Tato knížečka chce slavného "Limonádníka" představit tak, jak ho dnes již prakticky nikdo nezná. Joe je zde hlavním hrdinou první uvedené divadelní verze, která vznikla v době nacistické okupace v divadélku Větrník.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Limonádový Joe - Zabijácká suita