Obsah: Až na krev

Povídková sbírka Až na krev s podtitulem „Pět povídek o námořní pěchotě“představuje soubor textů amerického spisovatele Williama Styrona (1925–2006), jež dosud nebyly nikdy vydány knižně. Všechny čerpají ze zkušeností, které Styron vstřebal během služby u této elitní zbraně amerických ozbrojených sil nejprve v závěru 2. světové války jako dobrovolník a poté jakožto odvedenec, když ho úřady v roce 1951 povolaly do války v Koreji. Svorníkem protiválečně až pacifisticky laděných krátkých próz autora bytostně ukotveného v tradici amerického Jihu je ambivalence, neboť Styron v nich dává najevo odpor individualisticky a intelektuálně založeného jedince vůči bezduché moci a síle a zároveň prozrazuje fascinaci obecně lidskou schopností obětovat se pro nadosobní vyšší princip.

Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize