Obsah: ...a tys na Němce střílel, dědo?

Podtitul: Českoněmecký Žid mezi komunismem a nacismem
Autor zachycuje obtížnou cestu židovského intelektuála Evropou první poloviny 20. století. Autobiografická kniha líčí těžké osobní konflikty mnohých tehdejších levicových intelektuálů, jejich střetávání se s dogmatickými schématy a plasticky zachycuje poměry v komunistickém hnutí meziválečné doby.
Julius Fučík, Milena Jesenská, Bedřich Geminder, Rudolf Slánský, Bohumil Šmeral, Josef Guttmann, Walter Seidel, Ota Šling a Ota Šik, to je jen letmý výčet mnoha významných osobností kultury a politiky meziválečného Československa, na které Fritz Beer ve své knize vzpomíná.
Osud Fritze Beera je osudem mnoha německých Židů - během několika let ztratil nejen své vnitřní přesvědčení, ale i své blízké. Zmizelo rovněž prostředí, ve kterém vyrůstal, a s ním i jeho minulost.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024