Obsah: Znamení run

Joanne HarrisováZnamení runJoanne Harrisová je autorkou mnoha úspěšných knih pro dospělé včetně románu Čokoláda, na jehož motivy byl natočen film nominovaný na Oskara. Joanne, dcera Francouzky a Angličana, studovala v Cambridgi moderní a středověké jazyky. Patnáct let působila jako učitelka a tehdy napsala své tři první romány. Její díla byla vydána ve více než čtyřiceti zemích a získala četná britská i mezinárodní knižní ocenění. Joanne žije s dcerou a manželem poblíž svého rodiště Barnsley a věnuje se podle vlastních slov "flákání, okounění, natřásání a břinkání". Kromě toho hraje na basovou kytaru ve skupině, jejíž členkou je od šestnácti let, a v současné době ještě studuje starou severštinu. Dívence narozené se znamením runy na ruce se všichni zdaleka vyhýbají. Je poznamenána dávnými bohy, a proto všem nebezpečná. Jediného přítele však má - a ten ji naučil znát runy i ovládat kouzla. Odváží se Maddy proniknout do hory a sestoupit do podzemního světa? Jen tak může zabránit nejhoršímu. Dobrodružný příběh prodchnutý atmosférou severských ság - divoký, nebezpečný a nespoutaný.
Zdroj: Anotace z knihy Znamení run
Dnes je 20.04.2024