Obsah: Zvěrolékař a jeho přátelé

Další knížka podmanivých příběhů Jamese Herriota nazvaná Zvěrolékař a jeho přátelé vypráví v dvaapadesáti zastaveních nejen o čtyřnohých pacientech, ale také o jeho blízkých, o manželce Heleně, synkovi Jimmym a dcerce Rosii, oddaném pomocníku Siegfriedovi, stejně jako o mnoha dalších barvitých postavách a postavičkách z yorkshirské vrchoviny. Potěší nás ironická historka se šťastným koncem o kolapsu nádherného koně pana Kettlewella, a naopak zarmoutí tragický příběh kocoura Ollyho - jenže tak už to v životě zvěrolékaře a ostatně i nás všech chodí.
Herriotova knížka vypráví o úspěších i omylech, životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat. Autor to dokázal s nepřekonatelným, jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový - a proto si získal srdce čtenářů na celém světě.
Upravil: pan.Kchiu
Dnes je 20.04.2024