Obsah: Císař alchymistů

Kolik tajemství se skrývá za slovem, označujícím to dávno zapomenuté řemeslo... Alchymie! Strach z neznáma, pochybnosti i slepá důvěra v nadpřirozené schopnosti. Alchymisté ze všech koutů Evropy se sjíždějí do Prahy, kde nad nimi drží ochrannou ruku sám císař Rudolf II. Před našimi zraky defilují slavná jména: Tycho de Brahe, Edward Kelley, John Dee... Zejména závratná kariéra a neméně závratný pád lstivého Edwarda Kelleyho je ústřední osou příběhu. Zvláštní perspektivu mu dodává i dětský pohled jeho nevlastní dcerky Alžběty, která se později proslaví jako básnířka Vestonie. V děsivém šerosvitu bizarních pražských uliček zápasí židovský mudrc rabbi Löw s přízrakem Smrti a pohybuje se tu zrůdné monstrum Golem... A tajný agent Jejího Veličenstva Shakespeare tu dokonce získá námět pro jednu ze svých slavných her...
Vytvořil: zahadolog
Upravil: zahadolog, janajau