Obsah: Andělé smrti

Zkušený spisovatel shromáždil další skutečné kriminální případy "vrahů v bílém plášti", lékařů, kteří porušili Hippokratovu přísahu. Jeho pravdivé příběhy dokládají, že i lékaři vraždí ze ziskuchtivosti, msty či ze žárlivosti a jejich zločiny jsou odhaleny a potrestány. Autor stejně jako ve svých předchozích dílech snáší množství zajímavého a neotřelého materiálu, kterému vdechuje život, zejména svým uměním živého dialogu. Osvědčuje smysl pro vykreslení atmosféry a pro detail.
Soubor třinácti autentických kriminálních případů je volným pokračováním knihy Smrt má v ruce skalpel. Autor shromáždil další skutečné kriminální případy, v nichž roli vrahů hrají lékaři, kteří nejhrubším způsobem porušili hippokratovskou přísahu a své vědomosti použili k nejtěžším zločinům. Motivem většiny těchto vražd byla ziskuchtivost, msta, žárlivost, ale také šílenství a pocit opojení vlastní mocí.
Zdroj: gutenberg.cz + anotace
Dnes je 24.04.2024