Obsah: Kongo

V hlubokém africkém deštném pralese, v sousedství ruin legendárního Ztraceného města Zinj, je v několika minutách brutálně povražděna výprava osmi amerických geologů. Obraz zpustošeného tábora doputuje desetitisíce kilometrů ke Karen Rossové, která má projekt na starost. Videokazeta ukazuje stržené stany, vybavení rozházené v blátě vedle mrtvých těl a v této zkáze jediný pohyb - rozmazaný temný stín postavy. V San Franciscu provádí Peter Elliot, primatolog, pokusy s Amy, nevšední gorilou, která ovládá již 620 posunkových znaků a ráda svými prsty kreslí. Její chování se však poslední dobou stává náladovým. A její obrázky s velkou přesností připomínají stránky z portugalské knihy z roku 1642 popisující starověké Ztracené město. A tak se Amy stává součástí nové expedice do Konga, která zde vstoupí do tajného světa, z nějž cestou ven je patrně jen strašná smrt.
Zdroj: Anotace z knihy Kongo
Dnes je 29.03.2024