Obsah: Chyba

Svět hlavního hrdiny, Kryštofa je už od dětství něčím zvláštní. Kryštofovou noční můrou je rostlina zvaná bolševník - gigantický invazní plevel, v jehož těle koluje jedovatá míza. Propadá ve škole, ve společnosti je naprostým outsiderem, ale s nadšením a úžasem kříží masožravé rostliny. Má jen dva přátele, Andreje, kluka z děckého domova a Ninu, dívku, která se stane jeho osudovou láskou. Když dospěje, je pohlcen světem rostlin a postupem času objevuje černý trh se vzácnými květinami. Stává se obchodníkem s vymírajícími rostlinnými druhy, za jejichž utržení hrozí milionové pokuty a několikaleté tresty. Zásadní zlom v Kryštofově životě přichází, když se po letech opět setkává s Ninou, provdanou mezitím za Andreje, s nímž žije nepříliš šťastně. Kryštof ji přesvědčí, aby s ním odešla, a ve snaze vydělat pro tento nový život dostatek peněz, přijme svou poslední zakázku.
Zdroj: Anotace z knihy Chyba
Dnes je 28.03.2024