Obsah: Dávný příběh

Třicátá kniha série Spenser.
„Parker zde uvádí na scénu dva hrozivě tvrdé chlapíky. Jedním je sám Spenser, největší roztomile kultivovaný nevychovanec detektivního žánru, a druhým jeho partner Hawk, vedle něhož Spenser vypadá jako neviňátko… Spenser a jeho parta mají stále ještě spoustu přitažlivosti. “PeopleV roce 1974 provedla skupina lidí nazývajících se Brigáda děsivé odplaty přepad banky Shawmut na Audubon Circle v Bostonu. Uloupili odsud peníze, přitom však také zastřelili jednu ženu, Emily Gordonovou, která si právě v bance vyměňovala cestovní šeky. Nikdo neviděl, kdo ji vlastně zabil. I přes záběry bezpečnostních kamer a dopis, ve kterém se skupina ke svému činu přihlásila, zůstali pachatelé dalších téměř třicet let na svobodě. A tehdy na scénu vstupuje Paul Giacomin, člověk, jenž je detektivu Spenserovi blízký téměř jako vlastní syn. Spenser v minulosti již dvakrát tomuto mladému muži vydatně pomohl. Nyní je Paul třicetiletý a období plné problémů má už za sebou. Když se Paulova přítelkyně Daryl Gordonová – dcera dávno zesnulé Emily – rozhodne, že se chce dozvědět okolnosti smrti své matky, obrátí se o pomoc právě na Spensera. Nedostatek stop a skutečnost, že z policejních záznamů zmizela zpráva FBI, přiměje Spensera zaostřit pozornost na všechny okolnosti případu – kupříkladu i na Darylina zmizelého hippiovského otce, na Vinnie Morrisovou a její partu, či na záhadného Ivese – a využít své vynalézavosti i odvahy. Napínavý, poutavý a dokonale zkonstruovaný děj, zcela typický pro vypravěče Roberta B. Parkera.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.03.2024