Obsah: Herna

Jednoho dne vyhledá inspektorku Karen Sharpeovou dívka vystupující pod jménem Pamela Matthewsová a vypráví jí otřesný zážitek z dětství, kdy byla vězněna ve sklepě jakési usedlosti, kde jí vpichovali drogy a opakovaně ji znásilnilo několik mužů. Jednoho z nich, vlivného poslance, nyní poznala. Karen se vydává po stopách deset let starého zločinu, ale naděje na získání usvědčujících důkazů se zdají mizivé. Karen od počátku naráží na nejrůznější nesrovnalosti a data blokovaná vrchním komisařem. Mezitím Karenini kolegové rozjíždějí pátrání po unesené třináctileté Sophii, dceři místního soudce. Původní úvahy o tom, že se dívka skrývá u některé kamarádky, se záhy změní v obavy, že byla unesena pedofily a je držena na neznámém místě. Na Sophiin případ jsou přeřazeni téměř všichni detektivové, začíná závod s časem. Do pátrání je zapojena i Karen, která tuší, že oba zločiny spolu souvisejí. Snaží se podniknout kroky, které by vedly k Sophiině nalezení. Události se jí však vymknou z rukou a donutí Karen k děsivé konfrontaci s mužem, který se nezastaví před ničím, jen aby strašná tajemství minulosti nevyplula na povrch. Karen tak musí bojovat nejen o záchranu Sophie, ale i o svou vlastní.
Zdroj: Anotace z knihy Herna
Dnes je 19.04.2024