Obsah: Agáta & doktor Lupa - Únos vlaku

8. kniha v sérii Agáta & doktor Lupa.
Tentokrát Agáta Bystrá a její kamarád, doktor Lupa, nemohou věřit svým očím! Původně měl být výlet do železničního muzea neškodnou zábavou. Vlak, kterým cestovali, však nečekaně ovládla banda zločinců, která chce unést jakéhosi multimilionáře...

Ve volné řadě detektivních příběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, skrz dveře nebo do kufru.
Každá knížka této série obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé plochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024