Obsah: Hledání nadpřirozena

Před necelými 50 000 lety lidstvo nemělo umění, náboženství, žádný složitý symbolismus, žádné inovativní myšlení. Pak nastala náhle dramatická a elektrizující změna, kterou vědci označují za „největší záhadu v dějinách lidstva“, a všechny dovednosti a vlastnosti, kterých si na sobě nejvíce ceníme, se objevily v plné formě, jako by nám je propůjčily nějaké skryté síly.Graham Hancock v Hledání nadpřirozena studuje tento okamžik „před a potom“ a snaží se objevit pravdu o vlivech, které utvářely mysl moderních lidí.Jeho pátrání ho přiměje, aby se vydal na dobrodružnou a hledačskou cestu, jež ho zavede do jeskyní prehistorické Francie, Španělska a Itálie, vyzdobených úžasnými malbami, i do dalekých skalních obydlí v horách jižní Afriky, kde nalézá mimořádnou pokladnici umění doby kamenné.Odkrývá stopy, kvůli nimž cestuje do hlubin amazonského deštného pralesa, aby zde s indiánskými šamany, jejichž malby obsahují obrazy „nadpřirozených bytostí“, jež mají stejnou podobu jako napůl lidské napůl zvířecí bytosti vyobrazené v prehistorických jeskyních a skalních úkrytech, požil silný rostlinný halucinogen ayahuasca. A v laboratoři na Západě experimentuje s halucinogeny, které vyvolávají vidiny, v nichž vystupují identická stvoření. Vědci zabývající se studiem hraničních stavů našeho vědomí nyní začínají zvažovat možnost, že tyto halucinace mohou znamenat skutečné vnímání dalších „rozměrů“.Mohly být „nadpřirozené bytosti“ poprvé vyobrazené na stěnách jeskyní a skalních úkrytů starověkými učiteli lidstva? Existuje možnost, že vývoj člověka není jen „slepým“, „smysl postrádajícím“ procesem, který objevil Darwin, ale něčím jiným, cílevědomějším a inteligentnějším, co jsme vlastně ještě nezačali ani pořádně chápat?
Zdroj: Anotace z knihy Hledání nadpřirozena
Dnes je 28.03.2024