Obsah: Muž s modrými kruhy

Román ze série Komisař Adamsberg.

Chronologicky první autorčin román s komisařem Adamsbergem se odehrává v Paříži, kam byl po dvaceti letech přeložen z rodných Pyrenejí. Nedává mu spát podivný maniak vzrušující Paříž tím, že po nocích kreslí na chodníky kolem nalezených předmětů modré kruhy. Všichni o kruzích debatují v kavárnách, jen Adamsbergova zvláštní intuice za nimi však cítí něco temného. Po natáčkách, sponkách a kropítkách se v kruhu objeví chcíplá kočka a brzy následuje první mrtvola...
Ležérní Adamsberg poprvé spolupracuje s pečlivým inspektorem Danglardem, „nekonečným" otcem samoživitelem, který o případech vypráví doma u sklenky bílého svým pěti dětem. A samozřejmě největší místo zabírá v Adamsbergově hlavě, kde věčně jako v děravé stodole fičí průvan a rozfoukává myšlenky, dávná láska Camille.
(Pod stejným názvem zfilmováno v roce 2009)
Zdroj: Anotace z knihy Muž s modrými kruhy
Dnes je 29.03.2024