Obsah: Poklad byzantského kupce

První kniha série Kapitán Exner.

Michal Exner je hlavou skupiny pro vyšetřování vražd a čtenářům, kteří se oddávali čtení detektivek v šedesátých a sedmdesátých letech, je dobře znám jeho tvůrčí, často netradiční přístup k problémům i lidem, jeho nezaměnitelný suchý humor a schopnost vyhmátnout to podstatné. Čtenářky jistě nezapomněly na jeho přitažlivý zjev i četné libůstky, zejména nepomíjející slabost pro pohledné, urostlé a inteligentní mladé dívky a ženy...
Detektivní příběh se odehrává v atraktivním prostředí archeologického výzkumu na Moravě.
Mladý a velice svérázný kapitán Exner musí vypátrat motiv vraždy půvabné ženy, v němž významnou úlohu hraje náušnice z nalezeného byzantského pokladu světového významu. V pozadí vraždy stojí jako ve většině jiných podobných případů bezohledná touha po kariéře, penězích a společenském postavení.
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: www.mlp.cz