Obsah: Případ pro psychiatra

Sunny Randallová, pohledný soukromý detektiv v sukních zbožňující psy, malování a bývalého manžela Richieho, si získala i nejzarytější příznivce předchozích hrdinů Roberta B. Parkera. V románu Případ pro psychiatra se Sunny snaží dopadnout maniaka a musí se zároveň vypořádat s vlastními problémy. Melanie Joan Hallová je autorka veleúspěšných románů, jež se dostala do potíží. Vydavatel jejích knih si přeje, aby podnikla turné na podporu nejnovějšího trháku, a Melanie Joan potřebuje bodyguarda a doprovod, aby ji ochránil před dotíráním bývalého manžela, jehož přítomnost ji dovádí na pokraj hysterie. Sunnyin klidný přístup, minulost policistky a chytrost soukromého očka znamenají pro ženu středního věku okamžitou úlevu. Sunny začíná pomalu tušit, že bývalý manžel Melanie Joan – psychoterapeut – není klasický maniak, a tak když při incidentu během autogramiády teče krev a spisovatelka upadne do mdlob, je jasné, že situace je vážná. Sunny, jež usoudila, že tenhle případ může vyřešit jedině sama, se tedy rozhoduje podstoupit terapii, při níž však odhalí i několik velmi nepříjemných pravd sama o sobě… a ocitne se přitom v ohrožení vlastního života.
Když Robert B. Parker vytvořil pro svou novou řadu ženskou protagonistku Sunny Randallovou, setkal se u knihy Nevěrné milenky s mimořádným ohlasem. „Lidská, chytrá, vtipná a obdivuhodně všestranná detektivka – skvělý přinos, “ napsal Washington Post. „Prvotřídní poutavé čtení, “ pochválil knihu Newsweek. „Mistrovské dílo svého žánru, psané s dokonalou profesionalitou, “ vyjádřily se Chicago Sun-Times.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.03.2024