Obsah: Scotland Yard zasahuje

Detektlvové Scotland Yardu museli řešit složité situace, a na rozdíl od romantických Sherlocků Holmesů či Poirotů odhalovali zločince především mravenčí kriminalistickou prací. Přesto, nebo právě proto, se všechny tyto skutečné případy mohou zdát dobrodružnější a napínavější než smyšlené detektivní příběhy. Dávají nám nahlédnout do doby, kdy byl zločin spáchán. Jsou ilustracemi mezilidských vztahů a pomáhají nám nalézt sociální podhoubí, z něhož vyrůstá zlo. První svazek výboru obsahuje deset příběhů z celkových dvou desítek Pitavalu kriminálních případu, tak jak je autor uspořádal. Vybral ty, o kterých se domnívá, že jsou alespoň malými křižovatkami pěšinek, kterými také kráčí historie. Neboť žel nejen velké a statečné činy, ale i zločiny jsou zatím ještě součástí dějin lidstva.
Zdroj: Anotace z knihy Scotland Yard zasahuje
Dnes je 28.03.2024