Obsah: Skinnerova pravidla

První kniha série Skinner.

Vrchní inspektor Bob Skinner viděl jako šéf edinburské kriminální policie snad vše, když je však jednou časně ráno nalezena v centru města mrtvola s doslova odříznutou hlavou šokuje to nejen jeho zástupce Andyho Martina, ale i samotného Skinnera. Obětí je mladý úspěšný advokát ve věcech trestních a motiv jeho zavraždění zůstává záhadou. Skinner ho zpočátku hledá v jeho advokátní praxi, nic, co by mohlo být pohnutkou k takto brutální vraždě, však nenachází. Vzápětí poté začíná v Edinburghu série podobně brutálních vražd, jejich oběti byly zjevně vybrány zcela náhodně. Skinner a jeho tým zpočátku usoudí, že mají co do činění se sériovým vrahem, ale Skinner tomu odmítá uvěřit. Do vyšetřování se vloží vysoká politika a Skinner je na zásah z Londýna nucen případ uzavřít. Nadále se odmítá vzdát, navzdory tomu, že musí se svým týmem pokračovat zpola na zapřenou. Navzdory všem úskalím setrvá u vlastních pravidel a u zásady, že budou platit přinejmenším v Edinburghu. To se mu nakonec přes nebezpečí a ohrožení jeho vlastního života také podaří...
Zdroj: Anotace z knihy Skinnerova pravidla
Dnes je 19.04.2024