Obsah: Svědectví zhaslé svíčky

Detektiv-amatér se podílí na vyřešení případu únosu a dvojnásobné vraždy.
V období blížících se voleb je unesena mladá žena, nevlastní sestra přítelkyně jednoho ze dvou nejvlivnějších politiků města i okresu, na jehož podpoře závisí znovuzvolení okresního státního zástupce, který se proto sám zajímá o její osud. Jeho přítel Sam Moraine, šéf reklamní agentury, se stává prostředníkem při předávání výkupného. Unesená žena je později nalezena ubitá nedaleko domu, kde byl zavražděn nejvýznamnější politik opoziční strany. Zpočátku jednoduchá kauza se stále více komplikuje a vycházejí najevo další skutečnosti, související s korupcí a nekalými praktikami předvolebního boje. Sam, který se nejprve osobně angažuje pouze ze zvědavosti a touhy po dobrodružství, se snaží pomoci své sekretářce a jejímu otci, bývalému městskému pokladníkovi, propuštěnému z vězení, kde si odpykal trest za údajnou zpronevěru. Při zasedání Velké poroty se mu podaří objasnit motivy činů a usvědčit tak pachatele obou vražd. Kniha patří ke klasickým detektivním románům s postupně odhalovaným tajemstvím, omezeným počtem podezřelých i se sympatickým hrdinou, který svými schopnostmi předčí oficiální vyšetřovatele.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz