Obsah: Tak nahá, tak mrtvá

Ray Stone je narkoman. Ode dne, kdy propadl drogám, se bezpočtukrát po ránu probudil v neznámém pokoji a už si na ten pocit zvykl. Tentokrát je to však jiné - cizí hotelový pokoj v něm vyvolává spoustu neodbytných otázek: Kde je skoro půl kilogramu heroinu, který někde v místnosti určitě schovala pohledná blondýna, s kterou strávil uplynulou noc? Kolik je to dávek? Na jak dlouho by vystačily? Kolik šílených, úchvatných, povznášejících chvil by díky nim zažil? Dostane šanci nasytit tu spalující touhu, která ovládá jeho mysl, dráždí každičkou buňku jeho těla, napíná mu nervy k prasknutí a hrozí nebezpečím, že ho připraví o rozum? Ray tu drogu musí najít. Za každou cenu. Prohledává celý pokoj, tiše a opatrně, aby nevzbudil svou známost na jednu noc, která ještě leží v posteli, ruce má poseté stejnými stopami po injekčních jehlách jako on a zřejmě se ještě neprobudila po dávce, kterou si společně dopřáli. Kolik drogy si vlastně vzali? Ray si už nevzpomíná. Jenomže blondýna zřejmě heroin schovala dobře, a navíc se za celou dobu ani nepohnula. Leží pod pokrývkou, bílá, studená... mrtvá. A policie má jasno - jediný člověk, který tu vraždu mohl spáchat, je on, feťák Ray Stone. Ray se tak ocitá v situaci, kdy nemá na vybranou. Musí bojovat o život. Proti policii, proti neznámému vrahovi a hlavně proti droze, který nad ním získala zdrcující moc.
ED McBAIN napsal původně tento román pod pseudonymem RICHARD MARSTEN a opět potvrdil své hlavní přednosti: vybroušený styl, důmyslně vybudovaná zápletka, rychlý sled děje a důsledný realismus na každém řádku.
Zdroj: anotace ke knize + BBart
Dnes je 28.03.2024