Obsah: Vrahem může být kdokoliv

Zdálo by se, že v detektivním žánru už bylo vymyšleno a použito vše: veškeré typy přestupitelů i strážců zákona, veškeré varianty zápletek. Pak ovšem přijde s novou knihou Jeffery Deaver a nabídne na minimálním prostoru tolik neotřelých postav a dosud nevídaných motivů, že postaví zmíněnou teorii na hlavu. Přesně tak je tomu i v povídkové knize Vrahem může být kdokoli, která volně navazuje na první Deaverovu sbírku Panoptikum, ale zároveň ji v mnohém překonává. Za perlu lze považovat povídku o ženě, která nemůže pochopit, co udělala při výchově své dcery špatně. Anebo svědectví o tom, že snaha řešit osobní a pracovní problémy přes mobilní telefon může mít věru nečekané následky. Anebo povídku, v níž Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou vyšetřují vraždu zámožného filantropa. Anebo... kteroukoli jinou. Hlavní je nedat na první dojem, protože v Deaverově literárním světě může být vrahem kdokoli...
Povídky:
- Kapitola a verš (Chapter and Verse)
- Pasažér (The Commuter)
- Vestfálský prsten (The Westphalian Ring)
- Sledování (Surveillance)
- Špatná od přírody (Born Bad)
- Výslech (Interrogation)
- Strach (Afraid)
- Dvojí obvinění (Double Jeopard)
- Dívka v tunelu (Tunnel Girl)
- Locardův princip (Locard's Principle)
- Pokrm podávaný zastudena (Dish Served Cold)
- Napodobitel (Copycat)
- Voyeur (The Voyeur)
- Lekce pokeru (The Poker Lesson)
- Sedmatřicet stupňů (Ninety-eight Point Six)
- Město, které stojí za návštěvu (A Nice Place to Visit)
Zdroj: Anotace z knihy Vrahem může být kdokoliv
Dnes je 24.04.2024