Obsah: Záběr na klidnou tvář

Je úterý a v televizní policejní stanici se objevuje záběr na klidnou tvář muže, jehož tělo našli ve vlaku. Policie vyzývá diváky, aby pomohli tělo muže identifikovat. Tři lidé tu tvář poznali: důchodce inženýr Jiří Lánský, jeho spolužačka a první studentská láska Eva Zachová a studentka Monika Fibichová. Jenže každý z nich má svůj důvod, proč nechce policii sdělit, že klidná tvář mrtvého muže patří Němci Rudolfu Schulzovi. Jiří Lánský, protože Rudolf Schulz byl svědkem vraždy mladé dívky, kterou před mnoha lety spáchal Lánského tchán. Eva Zachová – protože by se provalilo, že jednou měsíčně nejezdí učit na žádné rekvalifikační kurzy, nýbrž za svým milencem Janem Kranzem. Mimoto předpokládá že Rudolf Schulz se stal obětí pomsty pachatele zločinu, který se stal před deseti lety v době mezinárodní konference. A studentka Monika Fibichová – protože si na studia nepřivydělává modelingem, jak tvrdí své matce, ale tím, že ve vlacích nabízí „rychlé sexuální občerstvení“, a Rudolfu Schulzovi sebrala pas, který se chystala zpeněžit. A tak se kvůli záběru na klidnou tvář začnou nečekaně proplétat osudy tří bývalých spolužáku a mladé studentky.
Zdroj: Anotace z knihy Záběr na klidnou tvář
Dnes je 20.04.2024