Obsah: Zabiješ, pokradeš, zesmilníš

Publikaci tvoří dvě novely s kriminální zápletkou, jejichž hrdiny jsou muži, kterým osud nabídne šanci uspokojit touhu po bohatství a pomstě. První příběh "Pokušení" se odehrává na počátku 90. let a vypráví o českém lékaři, který odjíždí na vědeckou stáž do Innsbrucku, kde se náhodou zapojí do akce zpravodajské služby, která pátrá po cenných papírech nezákonně uložených v sejfu jedné západoevropské banky. Využije možnosti získat je pro sebe a podaří se mu uniknout do USA. Hrdinou druhé prózy "Pomsta" je vědecký pracovník, oběť vykonstruovaného obvinění, který po propuštění z vyšetřovací vazby plánuje vraždu svého nadřízeného. Chce se pomstít muži, který zničil jeho kariéru. Žánrově nevyhraněné prózy průměrné úrovně nepřinášejí ani psychologicky věrohodné postavy, ani příliš napínavý děj.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024