Obsah: Indiana Jones a Království křišťálové lebky

„Jmenuje se Jones. Indiana Jones. “Jen jediný muž dokáže najít věky zapomenuté království, zachránit poklad vzácnější zlata a ubránit nejvyšší tajemství před tím nejnebezpečnějším zlem... Nejpilnější hrdina v akci: Indiana Jones! Je zpátky. Všemi oblíbený světoběžník, dobyvatel dávných hrobek a archeolog hýřící ironickými poznámkami se konečně vrátil, aby se po hlavě vrhl do dalšího napínavého dobrodružství, při kterém opět spoléhá na vlastní důvtip, pěsti a věrný bič. Píše se rok 1957, atomový věk je v plném proudu a na Ameriku dolehla paranoidní éra senátora McCarthyho. Indianovi ale začne být v probíhající Studené válce pořádně horko, když jeho poslední výpravu přepadne bezohledná jednotka ruských vojáků pod velením plukovnice, která umí dokonale šermovat a je právě tak nebezpečná jako krásná.
Zdroj: Anotace z knihy Indiana Jones a Království křišťálové lebky
Dnes je 23.04.2024
Před 43 lety se narodil(a) Macek Petr (1981)