Obsah: Zloděj, který si myslel, že je Bogart

Sedmá kniha série Bernie Rhodenbarr.
Lawrence Block, velmistr mezi americkými spisovatelidetektivek, vypráví další příběh svérázného „zloděje a majitele knihkupectví“ Bernieho Rhodenbarra, tentokrát posedlého Casablancou a jejím hrdinou, hercem Humphreym Bogartem. Bernie Rhodenbarr se ve svém knihkupectví náhodně setkává s ženou svých snů, milou a okouzlující Ilonou. Oba jsou velkými fanoušky a obdivovateli Humphreyho Bogarta a na festivalu jeho filmů spolu začínají trávit dny i noci. Žít z lásky ale nestačí. Bernie se dává dohromadys excentrickým cizincem Hugem Candlemasem, jenž po něm žádá, aby se vetřel do přízně majitele jednoho z přepychových apartmá na East Side a odcizil odtud záhadné desky z černé kůže. Plán však nevyjde a Berniemu nezbývá, než se vrátit ke svému „zaměstnavateli“ s prázdnýma rukama. Ten je záhy nalezen mrtvý. Bernie se ocitá v složité situaci a sám se vydává po stopě vraha. Brzy nato Ilona záhadně mizí...
Zdroj: Anotace z knihy Zloděj, který si myslel, že je Bogart
Dnes je 20.04.2024