Obsah: Kočka, která okusovala ušák

2. kniha kočičích detektivek

Jim Quilleran má redigovat novou přílohu listu - Elegantní domov. V prvním čísle představí čtenářům ve spolupráci s fotografem Oddem Bunsenem elegantní, přepychově zařízenou vilu. Druhý den se však do vily někdo vloupal a odcizil cennou sbírku jadeitových figurek. Paní domu byla nalezena mrtvá. Když v objektu, který zvolil do druhého čísla, provede v den uveřejnění policie razii, ztrácejí majitelé domů zájem o publicitu. Třetí číslo je provázeno opět vraždou, vzápětí však už Jim za vydatné pomoci Kokovy intuice a jeho zvláštních chutí definitivně rozplete klubko příčin a následků a zjistí, jak to všechno bylo. A protože ho odbornice na kočky upozornila, že jeho Koko je osamělý a trpí tím, a protože mu okolnosti přivedou do cesty siamskou krasavici Yum Yum, rozrůstá se tým o třetího člena.
Upravil: ota61
Zdroj: Anotace z knihy Kočka, která okusovala ušák