Obsah: Peklo pro zvané - James Bond

Román ze série James Bond.

„S něčím bych potřeboval pomoct, 007. Podrobnosti jsou v tuto chvíli poněkud zamžené, ale cítím, že to bude něco velkého. Skutečně hodně velkého. Slyšel jste o doktorovi Juliu Gornerovi? "
To jméno se vypálí Bondovi do paměti. Je to jméno muže, který kromě vlastního zbytnělého ega neuznává žádnou autoritu, muže, jenž své bohatství zmnožuje jen chamtivostí a který se nezastaví před ničím, dokud nezničí samo srdce Velké Británie.
Brutální vražda na opuštěném pařížském předměstí uvede do pohybu řetězec událostí, které mohou skončit globální katastrofou... brzy začne hrozit, že Británii šedesátých let zaplaví vlna smrtících drog, krásná záhadná dívka zmizí a na Středním východě se ozve chřestění zbraní.
Bond je rychle vtažen do zoufalého boje na život a na smrt, v němž musí čelit svému dosud nejnebezpečnějšímu nepříteli - muži, který tančí se samotným ďáblem.
Bond se vrátil. A s ním přichází pomsta.

Román Peklo pro zvané byl napsán ke stému výročí narození Iana Fleminga, které připadlo na 28. květen 2008. Je to mistrovské pokračování Bondova dědictví, nová kapitola v životě největší ikony špionážní literatury a filmu.
Sebastian Faulks navázal tam, kde Fleming přestal, a v poutavém a zábavné příběhu o špionáži a nebezpečí znovu přivádí Bonda do doby, kdy vrcholila studená válka. V románu Peklo pro zvané se podařilo nejen vystihnout skutečnou podstatu původních Flemingových příběhů, ale také ukázat Bonda stojícího tváří v tvář démonům, kteří až překvapivě zasahují i do naší doby.
Zdroj: Anotace z knihy Peklo pro zvané - James Bond
Dnes je 23.04.2024