Obsah: Soudce Ti: Básníci a vražda

Další ze série detektivních příběhů, jejichž hrdinou je soudce Ti, se tentokrát odehrává v domě okresního prokurátora, kde řeší vraždu mladého studenta.
Soudce Ti přijíždí na návštěvu odlehlého okresu, kde se má účastnit podzimních slavností v literární společnosti za přítomnosti slavné básnířky, a hned po příjezdu se dozvídá o vraždě mladého studenta, k níž došlo zdánlivě jako součásti loupežného přepadení v domě vzdělaného místního obchodníka. Krátce na to je zavražděna i jedna z chrámových tanečnic. Oba případy, jak soudce Ti nakonec zjistí, souvisejí s případem generála, který byl před lety odsouzen za vlastizradu a popraven. Na závěr podzimních slavností vystoupí soudce s odhalením pachatele zločinu, skrývajícího se ve vznešené společnosti, kde by ho nikdo nehledal.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz