Obsah: Předvolání

Ray Atlee je profesorem práv na Virginské univerzitě. Je mu třiačtyřicet, nedávno se rozvedl a stále se z nečekaného odchodu své manželky nevzpamatoval. Má mladšího bratra Forresta, který se už dvacet let potýká se závislostí na alkoholu a drogách.
A také má starého otce, který žije v polorozpadlém rodinném sídle v malém městečku Clanton v Mississippi. Všichni ho znají jako Soudce, milovaného a mocného muže, který dlouhá léta ovládal místní právo a politiku. Nyní je už ve výslužbě a žije v dobrovolné samotě.
Když soudce Atlee vycítí, že se blíží konec, předvolá si oba syny do svého domu, aby s nimi probral, jak mají naložit s jeho pozůstalostí. Předvolání napsané na Soudcově starém psacím stroji a na jeho hlavičkových dopisních papírech uvádí přesný den a hodinu, kdy se mají Ray a Forrest dostavit.
Ray se tedy neochotně vydá na jih, do rodného města, kde na něj čeká spousta nepříjemných vzpomínek, jimž by se raději vyhnul. Rodinné setkání se však neuskuteční. Když Ray do Clantonu přijede, soudce je už mrtev: zanechal po sobě jen jednoduchou poslední vůli - a také několik milionů dolarů v hotovosti bez nejmenšího vysvětlení, jak k nim přišel a jak s nimi mají jeho potomci naložit. A nečekané dědictví Rayovi brzy způsobí nečekané problémy...
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.