Obsah: Barack Obama - Cesta za sny mého otce

Cesta za sny mého otce : jedna z nejpůsobivějších autobiografických knih o sebepoznání a hledání vlastní identity
V těchto lyrických, nesentimentálních a podmanivých pamětech hledá syn černého afrického otce a bílé americké matky odpovídající smysl svého života černého Američana. Kniha začíná v New Yorku, kde se Barack Obama dozvídá, že jeho otec - postava, kterou zná spíše jako mytický idol než jako člověka - zahynul při autonehodě. Tato náhlá smrt se stává podnětem pro oživení vzpomínek a dlouhé putování - nejprve do malého městečka v Kansasu, odtamtud se vrací zpět v čase k přesunu rodiny své matky na Havaj, a pak do Keni, kam odcestuje, aby se poprvé setkal s africkou větví svého rodu. Barack Obama se musí vypořádat s hořkou pravdou o otcově skutečném životě, a nakonec se vnitřně vyrovnává s dvojím dědictvím svého původu.
Upravil: Tomcek, janajau
Zdroj: Anotace z knihy Barack Obama - Cesta za sny mého otce