Obsah: Céline I

Čtenáře díla francouzského romanopisce Louise Ferdinanda Célina (1894–1961), jež Atlantis vydává v překladu Anny Kareninové, jistě zaujme třídílný Célinův životopis autora Françoise Gibaulta. První část zachycuje období od Célinova narození do října 1932, kdy vyšel jeho román Cesta do hlubin noci. Gibault sleduje osudy malého chlapce z pasáže Choiseul, studenta v Diepholzi, Karlsruhe a v Broadstairsu, učedníka u Lacloche, pak vojáka, dobrodruha, lékaře, který se z první světové války vrací s doživotními následky na těle i na duchu... François Gibault (* 1932), právník a spisovatel, je poradce Célinovy vdovy Lucette Destouchesové a editor posmrtně vydaného Célinova románu Skočná. Za první díl Célinova životopisu obdržel v roce 1978 cenu Francouzské akademie a Lékařské akademie.
Zdroj: Anotace z knihy Céline I
Dnes je 29.03.2024