Obsah: Cesta bílého jeřába

V devíti knihách se postupně seznámíme se základními tématy dávného vědění starých čínských Mistrů. Každá z knih přináší ucelený přehled jednotlivých částí HAM YU a zároveň postupně rozvíjí poznání původního učení. Vykládá učení starých mudrců jako moderní systém informací, aby přiblížila poznatky ukryté v čínské obrazné terminologii, tradiční čínské představivosti a kreativity i čtenářům spjatým s evropskou vzdělaností a kulturou. Každá z knih kráčí po stopách Moudrých starověku, hledá klíče, kterými by rozluštila poetické texty učení, které dokázalo obsáhnout veškerý makro i mikrosvět. Jeřáb postupně prochází světy Univerza, našeho Bytí i Nebytí. V čínské kosmologii představí Herce pozemského Bytí, partnery, kteří provázejí Člověka, jednoho každého z nás - Čas a Prostor. Zamyslí se nad čarami Knihy proměn YI JING (I-ťing) a významem čísel neuvěřitelně bohaté čínské numerologie, nezapomeneme samozřejmě na klasickou čínskou medicínu a alespoň koutkem oka nahlédne za oponu pečlivě schované jangové sféry. Sféry, kde kouzla i nejabstraktnější sci-fi jsou nejprostší skutečností…Soubor bude vycházet po jednom svazku ročně, pokaždé v měsíci, kdy bude začínat nový rok podle čínského kalendáře.
Zdroj: Anotace z knihy Cesta bílého jeřába
Dnes je 24.04.2024