Obsah: Český sen

Český sen   / Oldřich Knitl        1. vyd    . - Praha: Akropolis, 2004  . - 302 s. ; 19 cm        ISBN 80-7304-044-1  : Kč∼249, 00

Vylíčení historických událostí, které vedly k mnichovské dohodě v září 1938 a k odstoupení československého pohraničí Německu.
Autor se vrací ke složitému období československých dějin v předvečer 2. světové války. Líčí obtížné mezinárodní postavení Československa, jeho postupnou izolaci, nátlak nacistického Německa i západních velmocí na prezidenta Beneše i tragický výsledek: odstoupení pohraničních oblastí Německu. Poslední čtvrtina knihy obsahuje pokus o historickou sci-fi: co by se stalo, kdyby Československo nepřijalo mnichovský diktát a vstoupilo do války s Hitlerem.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz