Obsah: Čínský horoskop 2007

S vynikajícím dílem Neila Somervilla seznamuje Baronet své čtenáře pravidelně od roku 1998. V onom roce - roce Tygra - to bylo poprvé, kdy jeho čínské horoskopy dostali do rukou, aby si je okamžitě oblíbili. Tento proslulý astrolog bude tedy Vašim průvodcem letos již po deváté a věříme, že bude průvodcem úspěšným. Na Neila Somervilla musíme prozradit, že se orientalistikou zabývá mnohem hlouběji než jenom v podobě astrologie, je na příklad autorem knihy Čínských milostných písní, které před sedmi lety vydalo nakladatelství Thorsons. Občas zazní zcela logická otázka, čím se čínské horoskopy odlišují od evropských. A také proč jsou tolik populární. Jednou ze zásadních odpovědí je autorův názor: "Snad je to proto, že ze starobylé moudrosti Východu můžeme čerpat ještě dnes. A také z toho důvodu, že členění v čínském horoskopu je podrobnější, jemnější. " Znamení čínského horoskopu je sice rovněž dvanáct, nečlení se však po měsících jako v evropské astrologii, ale vždy po roce. Každý rok začíná i končí koncem ledna nebo začátkem února a je zasvěcen jinému zvířeti. Je až neuvěřitelné, kolik shodných nebo aspoň podobných charakteristických rysů nalezneme mezi zvířaty a lidmi narozenými v příslušném období. Čínský horoskop se liší od evropského také tím, že kromě dvanácti znamení se ještě dělí na pět prvků, které mají na svá znamení významný účinek. Dohromady tedy popisuje šedesát různých typů osobnosti. Rok 2007 je ve znamení Vepře. Z výkladu Neila Somervilla se dozvíme, jaký průběh bude mít pro jednotlivá znamení. Dále se seznámíme s tím, jak díky pochopení podstaty svého čínského znamení vytěžit pro sebe z jeho vlivu co nejvíce. Jaké období nás čeká, jak se na ně co nejvhodněji připravit, na co si dát pozor - právě ve shodě se svou osobní charakteristikou. To všechno sleduje, zkoumá i využívá Neil Somerville, který se narodil v roce Vodního hada. A jeho dcera? Ta přišla na svět ve znamení Koně...
Zdroj: Anotace z knihy Čínský horoskop 2007
Dnes je 29.03.2024