Obsah: De Gaulle a Churchill

Setkají-li se dva velcí státníci, vyznávající stejný ideál, ale zcela povahově odlišní a nekompromisní, nutně létají jiskry. Zejména na tak rušném jevišti, jakým byla druhá světová válka. Historik F. Kersaudy zrekonstruoval na základě desítek archivních fondů šesti zemí i četných osobních svědectví více než třicet setkání premiéra Velké Británie a vůdce Svobodné Francie. Jeho kniha s příznačným podtitulem "Srdečná neshoda" je unikátní tím, že je výlučně věnována složitým a vysoce dramatickým vztahům lásky i nenávisti mezi Charlesem de Gaullem a Winstonem Churchillem - nesčetným konfliktům, teatrálním sporům i nucenému usmiřování. Po jejím přečtení bude čtenář možná jinak posuzovat dnes už dostupné "válečné paměti" obou velikánů.
Zdroj: Anotace z knihy De Gaulle a Churchill
Dnes je 24.04.2024