Obsah: Eva Olmerová - příběh zpěvačky, vzpomínky, dokumenty

Eva Olmerová byla pravděpodobně nejlepší českou jazzovou zpěvačkou a zůstává jí nadále. Zpívala po kavárnách, kde ji objevil semaforský skladatel a režisér Karel Mareš. Nastoupila do Semaforu, ale bylo jí zakázáno účinkovat v Praze. Všemožné zákazy ji za minulého režimu pronásledovaly neustále, strávila dokonce rok ve vězení. Žila bouřlivý a klikatý život plný zpěvu, alkoholu a drog. Zemřela po těžké nemoci v srpnu 1993. Kniha poutavě a čtivě vypráví životní příběh této vynikající zpěvačky. Jaroslav Kříženecký se pustil do nelehkého díla, jehož vznik trval více než dva roky. Podařilo se mu shromáždit všechna důležitá svědectví, paměti a dokumenty o neopakovatelné osobnosti a pokusit se rekonstruovat životní příběh i genezi její zpěvácké kariéry a to i za pomoci rodinného archivu bratra Jiřího Olmera. Vznikla tak jedinečná kniha, která za pomoci bohatého obrazového materiálu vypráví životní příběh této mimořádné zpěvačky.
Zdroj: Anotace z knihy Eva Olmerová - příběh zpěvačky, vzpomínky, dokumenty
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.