Obsah: Fenomén Šípek

Bořek Šípek je jedním z nejznámějších českých designérů. Mezi jeho práce patří například návrhy pařížských butiků Karla Lagerfelda nebo obchodního domu Ginza v Tokiu, jeho objekty jsou zastoupeny v řadě stálých sbírek muzeí v řadě zemí. V roce 1992 se za prezidentství Václava Havla stal na deset let také hlavním architektem Pražského hradu. Za svou práci získal Bořek Šípek řadu cen, například prestižní německou Cenu za architekturu v roce 1983, francouzský řád Rytíř umění a literatury v roce 1991, nebo Cenu za užité umění a architekturu prince Bernharda v roce 1993. O jeho práci, setkání se zajímavými lidmi z celého světa i o jeho životním krédu vypráví publikace, kterou společně s ním napsala přední česká publicistka Eva Sedlická.
Zdroj: Anotace z knihy Fenomén Šípek
Dnes je 19.04.2024