Obsah: Druzi ve smrti

Třetí kniha z cyklu Sven Hassel

V románu Druzi ve smrti autor pokračuje ve vyprávění Portova - víceméně autobiografického - příběhu. Hrdina má větší štěstí něž mnoho jeho spolubojovníků: z východní fronty se vrací, byť lazaretním vlakem s omrzlinami druhého stupně. Dvanáct dní trvá, než společně s Drobečkem a dalšími členy trestního pluku 27 dojedou do Krakova, kde se léčí ve vojenské nemocnici, vymetají bordely a putyky, a hrdina se seznamuje s důstojnickou paničkou Gizelou. Odmítají režim, který je nutí bojovat až do hořkého konce bez ohledu na lidské životy, což vede k mnoha střetům s vojenskou policií. Jednou z bestií v lidské podobě je obrovitý rotný Braun, jehož nakonec Drobeček zaškrtí kusem ocelového drátu.
Příjemný život v zázemívšk nemůže trvat věčně. Opět se ocitají na východní frontě, kde právě začíná mohutná sovětská operace Bagration. Němce tam spalují neustálé letecké a tankové útoky, které Hassel dokáže barvitě popsat...

Upravil: janajau, Filip
Zdroj: anotace ke knize