Obsah: Biggles a potopená loď

Biggles s přítelem Gingerem pátrají lodi jménem Vagabund, která v Indonésii zmizela. Loď převážela zásilku dvaceti tisíc soverignů. Po jisté době se jich několik objeví na trhu, a je tedy potřeba poklad zachránit…
Další z mnoha příběhů se tentokrát odehrává na ostrovech v Indickém oceánu, kam byl Biggles vyslán, aby našel potopenou loď ukrývající zlaté mince. U ostrovů blízko Singapuru byl nalezen v kánoi starý mrtvý muž. Kolem krku měl náhrdelník ze zlatých mincí. Mince pocházely z plachetnice Vagabond, která ke konci války převážela mince britské banky ze Singapuru do Kalkaty. Plachetnice do Kalkaty nikdy nedoplula a nikdy nebyl nalezen její vrak. Po tomto nálezu britská vláda pověřila Biggelse, aby zjistil, kdo muže zastřelil, a kde mrtvý muž mince nalezl.
il. Petr Barč
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)