Obsah: Jazykověda - věc veřejná

Soubor esejů z devadesátých let, ve kterých se autor věnoval zejména kultuře jazyka a starší české literatuře.

Články bohemisty a významného jazykovědce, které původně vznikaly jako příspěvky k významným či znepokojivým společenským, kulturním, vědeckým i politickým tématům. Erudovanost, kompetenci a odbornou fundovanost v nich umocňovalo především autorovo velké osobní a morální nasazení. Mnoho úsilí i pozornosti věnoval A. Stich popularizaci odborného jazykovědného významu ve školní a veřejné praxi především jako autor učebních textů. Zaměřil se na výzkum vývoje spisovného jazyka, zvláště v době obrozenecké. K tomu se postupně přidal zájem o předchozí vývojové období, tj. 17. a 18. století. Významně spolupracoval též jako editor literárních děl (J. Zeyer, A. Sova, J. K. Tyl, M. D. Rettigová a další).

Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz