Obsah: Jiří Kroha v proměnách umění 20. století

Publikace, která přináší první komplexní přehled celoživotní tvorby Jiřího Krohy, je týmovou prací historiků umění z různých krajin Evropy a USA. Pracovníci Muzea města Brna, v jehož sbírkách se nachází převážná část Krohovy pozůstalosti, přistoupili ke zpracování projektu výzkumu pro publikaci a výstavu díla Jiřího Krohy, který získal podporu Europské unie z programu CULTURE 2000. Publikace obsahuje také první hodnocení teoretického díla Jiřího Krohy z pera Dity Dvořákové (Národní technické muzeum v Praze). Výsledky badatelského týmu přinášejí nové poznatky a úhly pohledu nejen na dílo Jiřího Krohy, nýbrž jsou také přínosem k dějinám architektury a výtvarného umění první poloviny 20. století v Československu.
Zdroj: Anotace z knihy Jiří Kroha v proměnách umění 20. století
Dnes je 19.04.2024