Obsah: Kafka

Romanopisec Nicholas Murray napsal také několik úspěšných životopisů významných spisovatelů. V této knize se zabývá jedním z největších mistrů světové literatury 20. století, Franzem Kafkou. Nashromáždil v ní velké množství informací včetně často opakovaných tvrzení a legend o tomto pražském německy píšícím autorovi židovského původu, s nimiž polemizuje, a svá tvrzení dokládá citacemi z Kafkových děl, z osobní korespondence i ze svědectví současníků. Murrayův Kafka zdaleka není jen tragický metafyzik a „patron neurotiků“, ale spíše živoucí člověk se zálibou ve flaubertovské ironii. Snahou o demystifikaci i šíří a hloubkou záběru je kniha novým svědectvím o životě autora, který zásadním způsobem ovlivnil moderní literaturu.
Zdroj: Anotace z knihy Kafka
Dnes je 29.03.2024