Obsah: Stanley Kubrick

Jeden z nejoceňovanějších filmových režisérů Stanley Kubrick (1928-1999) byl zároveň také jedním z nejzáhadnějších. Na filmovou scénu vstoupil ve 26 letech odvážným, nezávisle produkovaným filmem Vrahův polibek, a zakrátko už pracoval ve společnosti Kirka Douglase, Laurence Oliviera nebo Petera Sellerse na klíčových filmech, jako byly Lolita nebo Spartakus. Když si svým raným úsilím vydobyl podporu herců, producentů a studií, mohl konečně rozvinout tvůrčí schopnosti, které potřeboval k realizaci neopakovatelných mistrovských kusů jako 2001: Vesmírná odysea, Mechanický pomeranč nebo Barry Lyndon. Těsně před náhlou smrtí v roce 1999 ještě zanechal snímek Spalující touha. Jeho dílo je záhadné a v kladném slova smyslu výjimečné.
Zdroj: Anotace z knihy Stanley Kubrick
Dnes je 29.03.2024